Biblioteki i regały

Chyba nikt nie potrafi sobie wyobrazić domu bez książki, a jeżeli książki to i regały na te opasłe tomiszcza muszą się znaleźć. Biblioteka w domu podnosi prestiż takiego domostwa i zapewnia o rozległych zainteresowaniach i wykształceniu gospodarzy. Sprawia to, że biblioteczki i regały są wręcz pożądane przy aranżacji pomieszczeń. Wybór biblioteki czy regału stanowi nie lada wyzwanie dla koneserów literatury. Łatwo pozwalają na aranżację wnętrz tak, aby móc gromadzić i przechowywać ciekawe książki. Tego typu meble potrafią się idealnie skomponować z salonem czy sypialnią. Dodatkowo pozwalają na uporządkowanie kolekcji jak i zabezpieczenie przed zniszczeniem delikatnych okładek. Regał czy biblioteka to wspaniały mebel dla osób ceniących wygodę i prostotę wnętrz. Idealnie jest, gdy można jeszcze dobrać bibliotekę pod względem wymiarów i kolorów, co umożliwia dopasowanie do wnętrz już zaaranżowanych jak i tych mających dopiero powstać. Regały i biblioteki to meble, które są zawsze na czasie i pasują do takich wnętrz jak pracownie, gabinety, biura i inne. Mogą także być wyeksponowane w salonie czy sypialni. Te elementy mogą mieć różną wysokość czy szerokość oraz kolor tak, aby pasowały do określonego wnętrza.

SORTUJ
POKAŻ
STRONA z  1
Regał narożny 58411790 35x135,5cm
660.00 zł 2 200.00 zł
Regał Ferosi
2 412.00 zł 4 824.00 zł

Książki są najlepszą dekoracją. Książki wprowadzają do pokoju ciepło, kolor i specyficzny charakter, a włączanie ich do dekoracji jest bardzo proste, wystarczy postawić dwie wolnostojące półki z książkami albo ułożyć książki na podłodze w równych stosach.

Regałami  możesz skorygować wiele błędów architektonicznych pomieszczenia, na przykład otoczyć nimi źle usytuowane okno lub drzwi, aby wprowadzić element symetrii i równowagi. Podejdź twórczo do kształtu i wysokości półek, pomyśl o wysokich, sięgających od podłogi do sufitu regalach, długich i nisko zamontowanych półkach oraz wolno stojących etażerkach - wszystkie one zorganizują strukturę pokoju. Jeżeli na półkach chcesz przechowywać tylko książki nie powinny mieć one więcej niż metr długości.

 

Ścianę na której stoi regał wykorzystaj także do wyeksponowania dzieła sztuki lub innych elementów dekoracyjnych, co uczyni ją bardziej interesującą ale dobierz je bardzo starannie, ponieważ przeładowanie wywołuje wrażenie bałaganu i braku gustu. Na regałach układaj książki pionowo i poziomo. Zaszalej i kup drabinę lub zamów biblioteczkę z drabiną biblioteczną do wysokich regałów, która przemieszcza się na kółkach po mosiężnej szynie przymocowanej do półki.  Gabinet/ pokój biblioteczny urządź tak aby wygodnie było w nim czytać ale też prowadzić rozmowy. Zadbaj o wygodną kanapę, dekoracyjny stolik i przytulne fotele.