Witryny i kredensy

Słowo kredens miało kiedyś inne znaczenie, gdyż kojarzone było z luksusem ze względu na to, że oznaczało specjalne pomieszczenie w pałacu albo na dworze, gdzie przechowywano rzeczy codziennego użytku, np. obrusy, sztućce, tacy. Pomieszczenie to najcześciej znajdowało się między kuchnią i jadalnią. Kredens zazwyczaj znajduje się w kuchni, chociaż można umieścić go w innym miejscu. Obecnie kredens może służyć jako szafka na buty, barek lub element kuchennej wyspy. Warto pamiętać, że kredens zazwyczaj posiada szeroki dół i wąską górę. W kredensie można przechowywać chińską porcelanę, zestawy obiadowe, kieliszki czy sztućce. Można w nim także umieścić produkty wymagające ciemności jak  egzotyczne przyprawy, kawa, herbata, cukier czy własnej roboty dżemy. Najlepiej jest dopasować  kredens do kolorystyki innych mebli kuchennych lub podłogi. Kredens to na pewno niezbędny element kuchni i jadalni wykończonych w stylu retro. Jednakże sprawdza się również jako element kuchni nowoczesnej. Z kolei witryna posiada kilka znaczeń. Jako witrynę określamy miejsce ekspozycji sklepu, mebel stawiany w kuchni lub salonie, a także w ogrodzie lub tarasie. Witryna ma przyciągnąć oko, coś wyeksponować tak, aby wzbudzić ciekawość połączoną wręcz z zawiścią.

SORTUJ
POKAŻ
STRONA z  1
Witryna VILLARS
Cena od: 8 100.00 zł
Witryna
Cena od: 5 400.00 zł

Oferujemy tradycyjne witryny w kolorze białym, szarym i naturalnym kolorze drewna z nadstawką lub bez, a także nowoczesne całkowicie przeszklone witryny lub z przeszklonymi bokami,  na przykład w kolorze czarnym.

Witryna to rodzaj szafki wyposażonej w przeszklone fronty, szuflady i półki, które są zamocowane wewnątrz witryny.  Swoje miejsce w witrynie znajdą cenne bibeloty, pamiątki rodzinne, porcelana, zastawa stołowa i szkło, a także książki i zdjęcia w pięknych ramkach. Kupując witrynę proszę zwrócić szczególną uwagę na jakość okuć, często są one  ozdobnie umieszczone na zewnątrz,  oraz  wykończenie cokołu, który często wystaje poza wymiar mebla.

Cokoły w witrynach w stylu skandynawskim zazwyczaj są szersze i wyższe od pozostałych, a w witrynach w stylu vintage cokół przeważnie jest bogato zdobiony. Ważne jest aby dopasować wysokość dolnego cokołu do listew przypodłogowych znajdujących się w naszym domu. W naszej ofercie witryny dostępne są w różnorodnej kolorystyce, stylistyce oraz wielu wymiarach. Oferujemy także witryny na wymiar.