Sika-Design

DUMNA TRADYCJA RZEMIOSŁA

Historia firmy Sika-Design rozpoczyna się w 1942 r., kiedy to Ankjær Andreasen wyprodukował pierwszą partię koszy, lamp, kwietników i innych, mniejszych przedmiotów do wnętrz. Wszystko było wykonane z wierzby. W latach pięćdziesiątych Ankjær rozszerzył swoją produkcję o serię mebli rattanowych. Surowiec ten był sprowadzony z Dalekiego Wschodu i tam też w 1972 roku założył fabrykę mebli.

 

 

Kolekcja Georgia Garden od początku była inspirowana stylem kolonialnym i stworzona na wzór oryginalnych mebli wiklinowych, widniejących na rysunkach, znalezionych w starych książkach i pocztówkach z tamtych czasów. Dzięki temu posiada swój niepowtarzalny romantyczny urok. Meble z kolekcji Georgia Garden są ręcznie wyplatane na aluminiowych ramach, z mocnych i bezobsługowych włókien syntetycznych, dostępnych w kolorach: klasycznym - antycznym; kasztanowym i białym w stylu vintage. W jej obrębie nie zabrakło także mebli drewnianych. Są to przede wszystkim stoły, stoliki i ławki, które zostały wykonane z drewna tekowego, odzyskanego ze starych domów i łodzi rybackich. Dzięki temu każdy taki mebel jest wyjątkowy i unikatowy. Kolekcja Georgia Garden jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, co oznacza, że pozostanie piękna przez cały rok.

Avantgarde to wyjątkowa kolekcja mebli przeznaczonych do użytku na zewnątrz. Powstała z myślą o wygodzie i funkcjonalności. Cechuje ją skandynawski design z ekskluzywnym akcentem, który sprawia, że jest ponadczasowa. Kolekcja Avantgarde wykonana jest z włókna syntetycznego, ręcznie tkanego na ocynkowanej ramie, dodatkowo lakierowanej proszkowo. Wszystkie meble są odporne na działanie skrajnych warunków atmosferycznych i są przyjazne dla środowiska. Avantgarde to kolekcja dla osób indywidualnych, które chcą mieć wyjątkowe meble ogrodowe. Ale równie dobrze sprawdzi się restauracjach i ogródkach.

 

 

SORTUJ
POKAŻ
STRONA z  3